ZONGULDAK EREĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Stem Eğitimi Sertifikaları Dağıtıldı.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının (BAKKA), 2017 Teknik Destek Programı kapsamında Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “STEM’LE KÖKLÜ EĞİTİM” projesi kapsamında Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen STEM eğitimleri 22 Aralık 2017 Cuma günü sona erdi.
Stem Eğitimi Sertifikaları Dağıtıldı.

       Ekonomiye önemli katkıları olan bilimin ve teknolojinin gelişmesi, STEM alanlarında gerekli ön bilgi ve becerilere sahip, problemlere yaratıcı bir bakışla yaklaşabilen, özgür düşünebilen, sorgulayan, inovatif çözüm üretebilen, dayanışmayı önemseyen bir nesil yetiştirebilen okulların varlığına bağlıdır.

       “Stem’le Köklü Eğitim” projesi ile yetişecek yeni neslin, fizik, kimya, biyoloji (science) ve matematik (math) gibi temel bilimlerin ortaya koyduğu kuramsal bilgileri alıp, teknoloji (technology) ve mühendisliğin (engineering) pratiği ile harmanlayarak hayata değer katacak yenilikler yapması konusunda öğretmenlerin rehberlik yapacak bilgi, beceri ve donanıma sahip olması hedeflenmektedir.

       Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın konferans salonunda 18 Aralık 2017 Pazartesi günü başlayan eğitimler, 5 günün sonunda 22 Aralık 2017 tarihinde sona erdi. Kdz. Ereğli İlçesindeki 14 farklı okuldan ortaokul Matematik, Fen ve Teknoloji öğretmenleri ile lise Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik öğretmenlerinin katılımıyla tamamlanan eğitimler sonunda katılımcı öğretmenlere sertifikaları verildi.

 

 

25-12-201725-12-201725-12-2017

Müftü Mahallesi Devrim Bulvarı Hükümet Konağı 5.Kat Kdz.Ereğli/ZONGULDAK - 90 (372) 323 73 70 71

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.